LEK. DENT. MARCIN GAJKOWSKI

SPECJALISTA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ

Ukończył kierunek lekarsko-dentystyczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w 2012 r.

W roku 2018 r. uzyskał tytuł specjalisty protetyki stomatologicznej.

W roku 2019 r. stworzył projekt TOOTH ON FIRE, który przeznaczony jest dla osób, które nie czują się pewne w planowaniu leczenia oraz sensu stricto podczas leczenia protetycznego. Od roku 2023 do grona odbiorców szkoleń TOF dołączamy lekarzy rozpoczynających przygodę z endodoncją, odbudowami kompozytowymi oraz dla duetów ortodontyczno-protetycznych.

Pasjonat leczenia protetycznego zaplanowanego od A do Z.
Zdecydowany zwolennik naśladowania w odbudowach protetycznych natury i poszanowania tkanek twardych zębów. Jako protetyk i lekarz koordynujący przebieg planów leczenia chętnie i w przystępny sposób dzieli się swoim 10-letnim doświadczeniem ze stomatologami uczestniczącymi w szkoleniach TOF. 

Jest otwarty na wszelkie pytania i wątpliwości, które mogą pojawić się podczas pracy, a których Uczestnik nie miał w czasie kursu. Odpowiada na wszystkie wiadomości - wcześniej lub później, ale odpowiada :) Swoją praktykę opiera na 4 solidnych filarach: umiejętnościach twardych, umiejętnościach miękkich, odpowiednim i szczegółowym planowaniu leczenia, stosowaniu dokładnej i silnej dokumentacji. 

Na codzień zajmuje się leczeniem protetycznym współpracując ze wspaniałym zespołem Dentistica w Toruniu.

DSD Member od 2017 r. 

Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej od 2019 r.

LEK. DENT. IZABELA CZOŁGOSZ

SPECJALISTA ORTODONCJI

Ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2011 roku. Od samego początku rozwoju zawodowego interesowała się kształceniem w kierunku ortodoncji, dlatego szkoliła się na wielu kursach w kraju i zagranicą.
Jako jedna z dwóch osób pochodzących z Polski w 2017 roku ukończyła 3-letni stacjonarny program specjalizacyjny na jednym z najlepszych wydziałów ortodoncji w Europie - Aarhus University w Danii. 

W Aarhus, miała okazję uczyć się biomechaniki oraz wielu technik ortodontycznych w teorii i praktyce. Celem prowadzonych przez nią badań naukowych było porównanie techniki tradycyjnego klejenia zamków ortodontycznych do metody CAD/CAM, na tej podstawie uzyskała w 2017 roku również tytuł Master of Science (MSc).

Jest certyfikowanym specjalistą leczenia ortodontycznego aparatami Incognito, Win, Invisalign i Damon. W swojej praktyce stosuje leczenie segmentowe, łuku prostego, techniki Begga oraz Tweeda, mini-implanty, aparaty nakładkowe i wiele innych, które dopasowuje indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Jest członkiem:
Amerykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego (AAO), Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS), Włoskiego Towarzystwa Ortodontycznego (SIDO), Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), Europejskiego Towarzystwa Alignerowego (EAS) oraz Polskiej Akademii Alignerowej (PAA).

LEK. DENT. BARTŁOMIEJ ZAŁĘSKI

Bartłomiej Załęski ukończył Uniwerytet Medyczny w Białymstoku w 2012 roku.

Jest autorem wykładów, warsztatów krajowych i zagranicznych dotyczących zagadnień stomatologii adhezyjnej, okluzji oraz nowoczesnych technik cyfrowych pracy z materiałami kompozytowymi.

Jest wydawcą książki - atlasu „Posterior Teeth Morphology", ułatwiającego opanowanie technik odtwórczych z wykorzystaniem materiału kompozytowego.

Regularnie uczestniczy w wielu międzynarodowych specjalistycznych szkoleniach stomatologicznych i grupach dyskusyjnych. Należy do grupy „Dental Masters Group” prowadzącej kursy na terenie kraju.

W swojej praktyce zajmuje się głównie estetyczną odbudową zębów metodami bezpośrednimi i pośrednimi, wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowej stomatologii odtwórczej.